Odpalenie samochodu z kabli w Chełmie

  • by
Odpalenie samochodu z kabli w Chełmie

Odpalenie samochodu z kabli w Chełmie to dość powszechne wsparcie z zakresu pomocy drogowej, szczególnie w okresie zimowym, gdy panują bardzo niskie temperatury. Większość kierowców prędzej czy później spotka się w swoim życiu z sytuacją, gdy z jakiegoś powodu rozładuje się akumulator w jego aucie. Taka usługa jest wtedy najszybszym i najprostszym rozwiązaniem, żeby uruchomić pojazd. Jeśli spotkałeś się z takim problemem i potrzebujesz wsparcia, możesz zadzwonić także po pomoc od Eko Taxi.

SPIS TREŚCI
Profesjonalne wsparcie
Nasza oferta
O czym warto wiedzieć?
Przyczyny awarii
Jak prawidłowo uruchomić auto?

Eko Taxi pomoże w odpaleniu samochodu z kabli w Chełmie

Odpalenie samochodu z kabli w Chełmie to jedna z usług dodatkowych naszej firmy Eko Taxi. Warto o tym pamiętać, ponieważ może się okazać, że to właśnie my będziemy w stanie najszybciej udzielić pomocy w nagłej sytuacji, gdy zorientujesz się, że akumulator w Twoim aucie się rozładował. Nasza firma oferuje ponadto szereg innych usług oraz oczywiście standardowe przejazdy taksówkami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

Profesjonalne wsparcie

Jeśli właśnie chciałeś odpalić auto i okazało się, że nie możesz ruszyć, bo rozładował się akumulator, zadzwoń po jedną z naszych taksówek. W niedługim czasie przyjedzie kierowca, który szybko i sprawnie, za niewielką opłatą, pomoże rozwiązać taki problem. Może się to okazać rozwiązanie najszybsze, ponieważ zwykle ciężko znaleźć jest w pobliżu kogoś, kto będzie mógł pomóc w takiej nagłej sytuacji. Z kolei wzywając pomoc drogową, trzeba się liczyć z tym, że takie firmy często priorytetowo traktują poważniejsze awarie. W dodatku w okresie zimowym wiele aut potrzebuje pomocy w zakresie odpalenia auta, więc może się okazać, że na taką firmę będziesz musiał czekać znacznie dłużej niż na naszą taksówkę. Warto zaznaczyć, że poza tą usługą, nasi taksówkarze mogą pomóc także w innej asyście drogowej, a mianowicie, gdy potrzebne jest holowanie czy odprowadzenie samochodu.

Nasza oferta

Wspomniane wsparcie zalicza się do naszych usług dodatkowych, natomiast podstawą naszej oferty są oczywiście przewozy taksówkami po Chełmie i okolicach tego miasta. Polecamy korzystanie z naszych taksówek nawet na co dzień, ponieważ oferujemy atrakcyjne stawki. Dzięki temu podróżowanie z nami jest nie tylko wygodne, ale i opłacalne. Szczegółowe ceny za poszczególne usługi możesz sprawdzić w cenniku na naszej stronie internetowej. W kontekście innych usług dodatkowych, oferujemy możliwość skorzystania z przewozu zwierząt, przewozu przesyłek czy choćby zakupów na telefon z dostawą do domu. Z naszej oferty skorzystasz, dzwoniąc pod numer 82 540 80 00. Jeśli masz natomiast jakieś pytania, skontaktuj się z nami, a odpowiemy na nie najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Auto z otwartą maską

Co warto wiedzieć o odpaleniu samochodu z kabli w Chełmie?

Odpalenie samochodu z kabli w Chełmie jest często konieczne zimą, kiedy awarie akumulatorów zdarzają się znacznie częściej niż latem. Czasem wynika to nieodpowiednich działań samego kierowcy, innym razem po prostu z eksploatacji takiego elementu. Jeśli nie miałeś z tym wcześniej styczności, warto zawczasu zapoznać się ze specyfiką działania akumulatora, ponieważ taka wiedza może być pomocna w przyszłości.

Przyczyny awarii

Podstawą do użycia kabli jest rozładowanie się akumulatora. Polega to, mówiąc wprost, na „pożyczeniu” prądu z innego auta, do uruchomienia własnego samochodu. Co może tymczasem doprowadzić do awarii akumulatora? Czasem wynika to po prostu z okresu użytkowania takiego elementu, którego żywotność wynosi średnio kilka lat. Oprócz tego może to być jednak związane ze sposobem korzystania z samochodu. Jeśli jeździsz nim rzadko i na niewielkich trasach, okresy ładowania akumulatora mogą być zbyt krótkie. Jego rozładowywanie się może być też powiązane z długą eksploatacją nagrzewnic czy urządzeń audio/wideo. Najczęstszym przypadkiem rozładowania akumulatora przez nieuwagę kierowcy jest zapomnienie o wyłączeniu wszystkich świateł – jeśli będą one zapalone na przykład przez całą noc, gdy auto nie jest użytkowane, można być wręcz pewnym, że rano akumulator będzie rozładowany. Po czym można poznać, że akumulator wkrótce może odmówić posłuszeństwa? Przede wszystkim powinna się zapalić kontrolka awaryjna, natomiast z innych sygnałów ostrzegawczych, najbardziej czytelnym będzie przygaszanie się oświetlenia na desce rozdzielczej.

Jak prawidłowo uruchomić auto?

Sam proces odpalania nie jest specjalnie skomplikowany, choć trzeba trzymać się kilku zasad. W przeciwnym razie może dojść do zwarcia, wskutek którego można uszkodzić akumulator w samochodzie, z którego pobieramy prąd. Z tego względu zwykle trudno oczekiwać, że otrzyma się wsparcie choćby od kogoś przejeżdżającego obok, ponieważ, jeśli ktoś nie miał z tym wcześniej styczności, może zwyczajnie obawiać się o swoje auto. Podstawą jest to, żeby podłączenie odbywało się przy zgaszonym silniku i według prawidłowej kolejności, począwszy od biegunów dodatnich, do tych ujemnych. Po umiejętnym podłączeniu, proces odpalenia jest już potem bardzo prosty, bo zwyczajnie zapala się silnik w samochodzie sprawnym, a następnie w tym, w którym rozładował się akumulator.

Odpalenie samochodu z kabli w Chełmie jest problemem, który może dopaść każdego kierowcę, zwłaszcza gdy nie zauważy on w porę, iż istnieje ryzyko rozładowania się akumulatora w jego pojeździe. Jest to szczególnie powszechne w okresie zimowym, gdy niskie temperatury wpływają negatywnie na działanie tego elementu. Jeśli Twoje auto padnie ofiarą takiej awarii, zadzwoń po taksówkę Eko Taxi, a nasi kierowcy pomogą w uruchomieniu pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *