Co się dzieje, czyli nadchodzące imprezy w Chełmie

  • by

Wakacje to czas odpoczynku i wyjazdów, ale także imprez plenerowych. Chcemy wykorzystać piękną pogodę do maksimum, by nabrać pozytywnej energii na resztę roku.  W wakacje najróżniejsze aktywności rekreacyjne uprawiamy dużo częściej. Jeździmy na rowerach i rolkach, pływamy, wędrujemy po górskich – i nie tylko – szlakach, nurkujemy, zwiedzamy. Z przyjaciółmi i rodziną cieszymy się ładną aurą na przydomowych, lub działkowych grillach, w barach, no i oczywiście na festynach, jarmarkach, w kinach pod gołym niebem, i na koncertach. W miejsca takich eventów często trzeba  dotrzeć z dość dużej odległości. Gdy jesteś bez samochodu, lub po prostu chcesz napić się piwa, warto sięgnąć po telefon i zadzwonić do Eko Taxi Chełm. Tanie przewozy osób nigdy nie były wygodniejsze.

Dni Chełma w Kumowej Dolinie

W dniach 7-9 sierpnia odbędzie się w amfiteatrze w Kumowej Dolinie cykl koncertów gwiazd, z okazji organizowanych przez Chełmski Dom Kultury Dni Chełma. Pierwszego dnia po występie supportu wysłuchamy koncertu Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów. W niedzielę gwiazdą wieczoru będzie Margaret. Festiwal zamknie w poniedziałkowy wieczór zespół Bajm. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że występy tych artystów warto obejrzeć.

Extreme Bike Tour w Chełmie

W poniedziałek 9 sierpnia w godzinach 13.00-19.00 w Kumowej Dolinie odbędzie się impreza Extreme Bike Tour, z okazji finału odcinka wyścigu Tour de Pologne w Chełmie. Event jest częścią największego w Polsce cyklu ekstremalnych pokazów rowerowych, organizowanego od 2014. W programie znajdą się prezentacje różnych zastosowań roweru – scenicznego, turystycznego, szkoleniowego, sportowego i ekstremalnego. Dowiemy się bardzo dużo o historii rowerów. Pokazy na światowym poziomie gwarantują zawodnicy Pucharu Świata FMB World Tour. W programie znajdziemy pokazy dirt jumpingu, rowerowy freestyle, grawitacyjny tor rowerowy, przedstawienia teatralne, Akademię Bezpiecznego Rowerzysty, muzykę miksowaną na żywo, konkursy, sesje autografów, szkolenia i przejażdżki. Każdy miłośnik sportów rowerowych będzie zachwycony pokazem.

Letnie Warsztaty Musicalowe

W tym roku, w dniach 9-13 sierpnia, odbędzie się w Chełmie kolejna edycja Letnich Warsztatów Musicalowych. Są one przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mamy możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji u pedagogów Chadek Musical Academy. Zajęcia taneczne będą prowadzone przez Jacka Wazelina, pedagoga i choreografa programu You Can Dance. Aktorstwa uczyć nas będzie Paweł Tucholski, artysta musicalowy, znany nam z pierwszej edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Warsztaty wokalne poprowadzi Karolina Krystyna Żuk, trenerka wokalna i rehabilitantka głosu. W tym roku zajęcia w obrębie imprezy odbywają się w 3 grupach wiekowych: dziecięcej 10-12 lat, młodzieżowej 13-17 lat i w grupie dorosłej 18+. Nie można przegapić takiej okazji do nauki śpiewu, tańca i aktorstwa. Jeśli rozwijasz swoje talenty w tych dziedzinach – warsztaty są dla ciebie obowiązkowe! Natomiast jeśli twoje dziecko ma dryg do występów scenicznych, ale nie możesz odwozić i przywozić go osobiście na zajęcia i z zajęć – warto pochylić się nad usługami Eko Taxi Chełm. Przewozy dzieci są u nas bezpieczne i monitorowane.

Tego lata nikt z nas nie będzie się nudził w Chełmie. Korzystajmy z lata, ładnej pogody i oferty kulturalnej miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *