Lato w Chełmie z Eko-Taxi

  • by

W lecie lubimy wyjechać z miasta w plener, nad jezioro, morze, w góry, lub po prostu do innego miasta, czy kraju, żeby pozwiedzać. Najczęściej nie mamy dość urlopu, aby całe wakacje spędzić poza domem. To samo tyczy się naszych dzieci. Część z nich musi przynajmniej jakiś czas w lecie bawić się w mieście. Wiemy jak czasem kłopotliwe jest zorganizowanie pociechom czasu wolnego. Dodatkowo – sami, mimo dni spędzanych w pracy – chcemy w lecie odprężyć się i potrzebujemy rozrywek. Podpowiadamy, co można zobaczyć i jak odprężyć się tego lata w Chełmie.

Chełmski park wodny

Chełmski park wodny to jeden z najnowocześniejszych ośrodków tego typu we wschodniej części Polski. Nauka pływania, jacuzzi, zjeżdżalnie, brodziki rekreacyjne, a także sauny i tężnia solankowa to niezwykle atrakcyjne propozycje i obiekty, sprawiające, że i dorośli, i dzieci w różnym wieku, będą odprężeni, zrelaksowani i skorzystają z pięknej pogody w mieście. Osoby zainteresowane praktykowaniem aqua aerobiku znajdą tu zajęcia zorganizowane. Z kolei rodzice z najmłodszymi pociechami mogą skorzystać z oferty Aqua Baby dla maluchów od 3 miesiąca życia. Obiekt znajduje się w Chełmie przy ulicy Lubelskiej. Jeśli jesteś tu tylko przejazdem i chcesz skorzystać z atrakcji parku wodnego, a nie znasz topografii miasta – warto postawić na tanie przewozy Eko Taxi Chełm. Pomoc naszej korporacji przyda się też do bezpiecznego transportu dzieci, które zawozisz na baseny.

Co zwiedzisz w Chełmie?

Słynne podziemia kredowe z duchem Bieluchem – to jedna z wizytówek Chełma. Odwiedzając miasto naprawdę warto się tu wybrać. Nawet jeśli już tu byłeś, lub jesteś mieszkańcem Chełma – warto skorzystać z możliwości ponownego obejrzenia tego niezwykłego miejsca. Zrozumiesz, jak wygląda podłoże kredowe i dlaczego w Chełmie są tylko dwa wyższe budynki – Hotel Kamena o pięciu piętrach i szpital o sześciu. Bloki w mieście niedźwiedzia są zazwyczaj czteropiętrowe.
Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza gromadzi i udostępnia zbiory związane z przyrodą i historią tych okolic. W ramach programu “Wakacje w Muzeum” organizowane są tu zajęcia i pogadanki na różne tematy związane nie tylko z chełmskim ekosystemem i dziejami tych okolic, ale i z muzealnictwem. Zajęcia są interaktywne, idealne dla dzieci i ciekawskich dorosłych. Z uwagi na aktualny stan pandemii chęć udziału w zajęciach należy zgłosić i zarezerwować miejsce. 

A co robić w Chełmie pod chmurką? Może zlot starych samochodów? Piękne Klasyczne Soboty (PKS) znowu na pl. Łuczkowskiego. 31 lipca, 28 sierpnia i 25 września zobaczysz tu pojazdy przynajmniej 25-letnie. Nie tylko osobówki, ale motocykle, ciężarówki, autobusy, czy rowery. Możesz zrobić sobie zdjęcie z autem-emerytem. Porozmawiasz też z właścicielami samochodów. Impreza jest organizowana przez Automobilklub Chełmski.Z kolei melomani na pewno ucieszą się, że przy studni na pl. Łuczkowskiego znowu w te wakacje zabrzmi muzyka. Chełmski Dom Kultury ponownie jest organizatorem wakacyjnego cyklu koncertów pod hasłem Muzyczna Studnia. W każdy piątek wieczorem posłuchasz tu muzyki na żywo. A gdy, po wrażeniach muzycznych i kuflu piwa, będziesz chciał bezpiecznie dojechać do domu – nie zapomnij o ofercie tanich taksówek w Chełmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *